YouTuber, iPhone 14 Pro'nun Çarpışma Algılama Özelliğini Test Etmek için Arabasını Feda Etti

YouTuber, iPhone 14 Pro’nun Çarpışma Algılama Özelliğini Test Etmek için Arabasını Feda Etti

Apple, yeni iPhone 14 Pro modellerini ve Apple Watch Series 8’i güvenlik ve kullanışlılık için birçok önemli özellik ile tanıttı. Yeni Kilitlenme Algılama özelliği, bir kullanıcının bir araba kazası geçirdiğini algıladığında acil durum servislerini otomatik olarak çağırır. Bir YouTuber kelimenin tam anlamıyla özelliği test etmek amacıyla Harekete geçti. Kilitlenme Algılama özelliği yeni iPhone 14 Pro’da kusursuz bir şekilde çalıştı. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

iPhone 14 Pro’nun Araç Algılama Özelliği, En Son Araç Çarpışma Testinde Gösterildiği Gibi Güvenilirdir


Bugün YouTube’da bir video yayınlayan Techrax’tan başkası tarafından yapılmıyor. O ve ekibi, araç hedefe ulaşana kadar birkaç kaza yaptı. Arabada sürücü olmadığını ve her şeyin kablosuz olarak çalışacak şekilde düzenlendiğini unutmayın. iPhone 14 Pro, Kaza Tespitini çağırmak için sabit araca birkaç kez çarptığı için sürücü koltuğunun başlığına takıldı.

iPhone 14 Pro Crash Detection in Car test

YouTuber harap araçlarla bir barikat oluşturdu. Kendi aracı ile bu barikata çarptı. Arabayı kontrol ettikten sonra, iPhone 14 Pro’nun Çarpışma Algılama özelliğini başlatmasından önce kısa bir gecikme olduğu ortaya çıktı. Acil servislere çağrı başlatılmadan önce ekip tarafından iptal edilen sirenli bir acil durum geri sayımı gözlendi. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Başka bir denemede, araba daha fazla hızlandı ve arabanın kaputunun ciddi şekilde hasar gördüğü araçların barikata tekrar çarptı. Bununla birlikte, iPhone 14 Pro Kilitlenme Algılama özelliğini tekrar başlattı. Bu, özelliğin acil durumlarda güvenilir olduğunu ve her zaman etkinleştirilmesi gerektiğini gösterir. Test, gerçek dünyadaki durumlarda olduğu kadar iyidir. Bundan sonra, iPhone 14, iPhone 14 Pro ve Apple Watch Series 8 kullanıcıları, özelliğin güvenilir bir şekilde çalıştığından emin olmalıdır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir