Xiaomi Watch S1 vs HUAWEI Watch GT3 Pro

Xiaomi Watch S1 vs HUAWEI Watch GT3 Pro

Dünya devlerinin amiral gemisi akıllı saatleri karşılaştırılıyor!

Yeni bir akıllı saat almak isteyen kullanıcılar, Mart ayında dünya çapında satışa sunulan Xiaomi Watch S1 Pro ile HUAWEI’nin yeni amiral gemisi akıllı saati HUAWEI Watch GT 3 Pro’yu karşılaştırırken kararsız kalabilirler. Her iki markanın da amiral gemisi olan bu akıllı saatleri kullanıcılara iyi bir deneyim sunuyor ancak cihazların birbirine göre iyi ve kötü yönleri bulunuyor.

Xiaomi Watch S1 ve HUAWEI Watch GT 3 Pro: Gövde ve Ekran

Ekran tarafında ise Xiaomi ve HUAWEI’nin amiral gemileri arasında neredeyse hiç fark yok. Her iki model de 466×466 çözünürlüğe sahip 1.43 inç AMOLED panele sahip. Bu cihazların ekranı safir cam ile korunmaktadır. Gövdeye gelince, HUAWEI Watch GT 3 Pro titanyum ve seramik seçenekleriyle sunulurken, Watch S1 sadece paslanmaz çelik gövdeyle sunuluyor. GT 3 Pro’nun arkası da seramik, Watch S1’in arkası plastik.

Xiaomi İzle S1
Xiaomi İzle S1

Her iki model de 5ATM su geçirmezlik özelliğine sahip. Cihazların boyutları arasında büyük bir fark yok ancak 43 mm çerçeveli HUAWEI Watch GT 3 Pro’da daha küçük bir seçenek daha var.

HUAWEI Saat GT 3 Pro Titanyum
HUAWEI Saat GT 3 Pro Titanyum
HUAWEI Saat GT 3 Pro Seramik
HUAWEI Saat GT 3 Pro Seramik

İşletim Sistemi, Dahili Depolama vb.

Xiaomi Watch S1’in dahili belleğinin ve RAM’inin boyutu bilinmiyor. Xiaomi bir veri belirtmez ve işletim sistemi sınırlıdır. HUAWEI Watch GT 3 Pro, 32MB RAM ve 4GB dahili hafıza ile donatılmıştır.

HUAWEI, yeni akıllı saati GT 3 Pro ve diğer yeni modellerinde HarmonyOS’u tercih etmeye başladı. Ancak bu cihazda kullanılan HarmonyOS sürümü, teknik özelliklerin yetersiz olması nedeniyle sınırlı bir sürümdür. Yüksek verimli ve kompakt LiteOS çekirdeğini kullanır. HUAWEI ve Xiaomi’nin bu iki akıllı saatlerinde hiçbir üçüncü taraf uygulaması çalışmıyor. Her iki modelde de saat yüzlerinin sayısı oldukça fazla.

Pil ömrü

Xiaomi Watch S1’in pili, HUAWEI Watch GT 3 Pro’nunkinden yaklaşık 60 mAh daha küçüktür. HUAWEI Watch GT 3 Pro, tipik kullanımda 14 gün ve yoğun kullanımda 8 gün, Xiaomi Watch S1 ise normal kullanımda 12 gün dayanır. Watch S1’in pil ömrü yoğun kullanımda yaklaşık 5 gündür ancak güç tasarrufu modunda 24 güne kadar kullanılabiliyor. Her iki model de kablosuz şarjı destekler.

  • Xiaomi Watch S1 pil kapasitesi: 470mAh
  • HUAWEI Watch GT 3 Pro pil kapasitesi: 530mAh

Egzersiz Modları

HUAWEI Watch GT 3 Pro, koşu, yürüyüş, tırmanma, yüzme ve açık havada kayak gibi birçok çalışma modunu destekleyerek kullanıcılara toplamda 100’den fazla çalışma modu sunuyor. Xiaomi Watch S1’de 117 farklı çalışma modu bulunuyor. Her iki model de 19 profesyonel çalışma moduna sahiptir.

HUAWEI ve Xiaomi’nin bu akıllı saatlerinde dahili GPS de bulunur. GPS, koştuğunuz konumları kaydeder ve koşu takibini yüksek doğrulukla raporlamanıza olanak tanır. Her iki model de GLONASS, GALILEO, BDS ve QZSS konum teknolojilerini destekler.

Sağlık Takibi

Xiaomi Watch S1 ve HUAWEI Watch GT 3 Pro, mükemmel sağlık izleme özellikleriyle donatılmıştır ve kullanıcılara en doğru bilgileri sağlar. Her iki cihazın da kalp atış hızını izleme, kan oksijen doygunluğunu (SpO2) ölçme, uyku aşamalarını izleme ve stresi algılama işlevleri vardır. HUAWEI Watch GT 3 Pro’nun EKG desteği var, Xiaomi Watch S1’in yok.

Çözüm

HUAWEI Watch GT 3 Pro ve Xiaomi Watch S1 benzer cihazlar, her iki modelin de birbirine göre bazı farklılıkları var. Her iki modelin de pilleri uzun günler dayanabiliyor. Cihazlar en son sağlık izleme özellikleriyle donatılmıştır ve ayrıca birçok çalışma modu ile profesyonel fitness takibine olanak tanır. Bir HUAWEI ekosistemi oluşturduysanız, HUAWEI Watch GT 3 Pro’yu seçin. Zaten bir Xiaomi akıllı telefonunuz varsa ve iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamak istiyorsanız, Xiaomi Watch S1 sizin için iyi bir seçimdir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir