Ubisoft'un Ceo'su Büyük AAA Oyunlarının İleride 70 Dolar (Yaklaşık 1277 TL) Mal Olacağını Söyledi

Ubisoft’un Ceo’su Büyük AAA Oyunlarının İleride 70 Dolar (Yaklaşık 1277 TL) Mal Olacağını Söyledi

Ubisoft için büyük bir hafta oldu. Başlangıç ​​olarak, oyun yayıncısı , Ubisoft’un holding şirketi Guillemot Bros’un %49,9’unu satın almak için yaklaşık 300 milyon dolar yatırım yapan Tencent ile büyük bir anlaşma yaptığını duyurdu .

Ardından yayıncı, hayranların Assassin’s Creed ve The Division gibi büyük franchise’lar için sırada ne olduğu ve Mario + Rabbids Sparks of Hope gibi yeni oyunların yeni bilgileri ve görüntüleri hakkında güncellemeler aldığı Ubisoft Forward etkinliği sırasında kadrosunun bir bölümünü gösterdi.

İkinci oyun, Ubisoft tarafından 70 $ fiyatla yayınlanan ilk oyun olacak ve Ubisoft CEO’su Yves Guillemot , Axio’ya yeni fiyatlandırmanın şirket tarafından yapılacak gelecekteki büyük üçlü A oyunları için geçerli olacağını doğruladı .

Ubisoft

Bazı oyunlar rekabetle aynı fiyata gelecek. Büyük AAA oyunları 70 dolardan gelecek.

Gerçekten de birçok yayıncı, Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un Xbox Series S|X konsollarının piyasaya sürülmesinden bu yana premium oyunları için bu 10 dolarlık fiyat artışını uyguluyor. İlki NBA 2K21 ile 2K idi. O sırada Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick şunları söyledi :

NBA 2K21 için 70$’lık bir fiyat noktası açıkladık, görüşümüze göre bir dizi olağanüstü deneyim, bolca tekrarlanabilirlik sunuyoruz ve ABD’de en son 2005, 2006’da ön saflarda bir fiyat artışı oldu, bu yüzden tüketicilerin buna hazırdılar.

Bugüne kadar neredeyse tüm büyük yayıncılar Take-Two’ya, Microsoft hariç, artan fiyatlar ile katıldı. Bununla birlikte, Ubisoft’un kendisi Assassin’s Creed Mirage’ı 49.99 $ (912 TL) fiyatla piyasaya sürecek, çünkü oyun orijinal olarak Valhalla için bir DLC olarak tasarlandı ve tam teşekküllü Assassin’s Creed kadar geniş olmayacak.

Bir hatırlatma olarak, abonelik hizmeti için ücretsiz deneme ayı sayesinde artık Ubisoft’un tüm kitaplığına göz atabilirsiniz .


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir