Son Anketlere Göre Milyonlarca Android Kullanıcısı İos'a Geçmeyi Düşünüyor.

Son Anketlere Göre Milyonlarca Android Kullanıcısı İos’a Geçmeyi Düşünüyor.

Birden fazla rapora ve ankete göre, Android kullanıcılarının artık bir iPhone kullanmaya geçme olasılığı hiç olmadığı kadar yüksek…

Bir rapora göre ABD kullanıcılarının %25’inin iPhone’a geçmeyi düşündüğünü söylüyor ve başka bir ankete göre sevilen işletim sistemi Android’in sadece dört yıl içinde %77,32’lik pazar payından %69,74’e düşmesiyle Android’in giderek daha fazla kullanıcı kaybettiğini söylüyor.  Hatta Apple, sık sorulan soruları yanıtlayan ve Android kullanıcılarını iPhone 13 ve iPhone 14’e geçişe hazırlayan özel bir “iPhone’a Geçiş” videosu bile yaptı.

Buna rağmen iPhone güvenliği yüksek telefonlar üretmiş olsada android kullanıcıları birgün iPhone’a geçmek istemiş olsalardı bunu çok uzun zaman önce yapmış olurlardı.

Android kullanıcılarını iPhone ve iOS’a geçmeye neyin itebileceğine bir göz atalım ve daha önemli soruyu yanıtlayalım, Android kullanıcıları gerçekten iOS 16 ve iPhone 14 nedeniyle bir iPhone’u mu düşünmeli yoksa iPhone 15 serisini mi beklemeli?

Tim Cook yeni Android kullanıcıları iPhone’a çekmek için iPhone 13 ve 14 serileri için yeni güvenilir yazılım ve özelleştirilebilir yazılım sayesinde yeni pazarlama taktiği planladığı ortaya çıktı. Özetle, Apple’ın Android kullanıcılarının söylemekten hoşlandığı gibi, Android kullanıcılarını “Apple koyunu”na dönüştürmek için her zaman bir planı vardı.

Apple’ın 2022-2023’te Android kullanıcılarını dönüştürmesine ne yardımcı olacak?

iOS 16 ile gelen şaşırtıcı yeni kişiselleştirme özellikleri. Apple sonunda iPhone’unuzu gerçekten kişisel hale getirmenize izin verecek

Donanım açısından, Apple, iPhone mini’nin yerini alan iPhone 14 Max ile daha büyük telefon trendine girerek şimdiye kadarki en agresif iPhone serisini hazırlıyor; yüksek çözünürlüklü kameralar (büyük bir pazarlama rolü oynayacak) ve yeni bir soğutma çözümü (Android’in yıllardır sahip olduğu) sayesinde üst düzey performans sağlayacak

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in bir fiyat artışı görmesi beklense de, bazı raporlar insanların bir amiral gemisine para harcamaya daha istekli olduğunu söylüyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir