Samsung Galaxy S23 Ultra 200 Megapiksellik Kamerası ile Göz Boyuyor

Samsung Galaxy S23 Ultra 200 Megapiksellik Kamerası ile Göz Boyuyor

Bir sonraki Samsung Note / S amiral serisi olan Galaxy S23 Ultra’nın 200 megapiksellik çılgın bir ana kameraya sahip olması garanti ediliyor. Samsung, son üç amiral gemisinde 108MP kamera çözünürlüğünde sıkışmıştı. Yeni üretilecek olan Samsung Galaxy S23 Ultra için Güney Kore’li şirket bu çözünürlüğü 200MP seviyesine çıkarmak için kolları sıvadı.

Samsung, geçen yıl ilk 200MP akıllı telefon kamerası olan ISOCELL Hp1’i duyurdu ve Haziran ayında şirket, ISOCELL HP3 adlı başka bir versiyonunu tanıttı. Yakın zamanda piyasaya sürülen Motorola X30 Pro, HP1’E sahip ilk akıllı telefon ve aynı zamanda Xiaomi’nin de 200 megapiksellik bir kameralı telefon üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Samsung’un HP2 sürüm numarasını atlayıp atlamadığını merak ediyorsanız, durum böyle değil. Samsung bunu S22 Modeli için ayırdığı düşünülüyor ve bu belki HP1 – HP3 modelinden daha iyi özelliklerde olması bekleniyor.

Galaxy S22 Ultra, şüphesiz segmentindeki en iyi kameralı telefonlardan birisidir ve 108MP ana kameraya ek olarak, 12MP ultra geniş bir lense, 10x optik zumlu 10MP periskop telefoto modülüne ve 3x optik zumlu 10MP telefoto objektife sahiptir. Uzmanlar bazı yazılım geliştirmeleriyle aynı telefoto özelliklerini taşıyacağını ve Galaxy Z Fold 4’ün ekran altı selfie kamerasına sahip olacağı ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor.

Fotoğrafçılıktaki yazılımsal ve yapay zeka gelişmeleri sayesinde megapiksel sayısı artık o kadar önemli bir metrik değil, bu da Apple ve Google’ın neden megapiksel savaşlarından kaçınmaya çalıştığını açıklıyor, ancak önemli bir satış noktası olmaya devam ediyor ve bugünkü rapora göre Samsung, 200MP kamera ile rakiplerinin önüne geçmeyi hedefliyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir