Rockstar Games, Hack'e şu İfadeyle Yanıt Veriyor: "Bir Sonraki gta'daki Çalışmalarımız Planlandığı Gibi Devam Edecek”

Rockstar Games, Hack’e şu İfadeyle Yanıt Veriyor: “Bir Sonraki gta’daki Çalışmalarımız Planlandığı Gibi Devam Edecek”

Geçen hafta sonu, en azından söylemek gerekirse, benzeri görülmemiş bir tarihsel gelişme gördü. Bunun nedeni, bir bilgisayar korsanının (Uber hacklemesinden sorumlu olanla aynı olduğu söylentileri), o zamandan beri internet tarafından incelenen sözde bir Grand Theft Auto VI erken yapısının birkaç varlığını sızdırmasıydı. Söylemeye gerek yok, bu sızıntının etkisi endüstride dalgalar yaratıyor.

Bu sabah Rockstar, aşağıda görebileceğiniz bir tweet’te olayla ilgili bir yanıt yayınladı:

Bu ifadeyi tek tek parçalayalım. Rockstar Games’in neden canlı servis oyunlarının bütünlüğünü ele aldığını merak ediyor olabilirsiniz. Bunun nedeni, bilgisayar korsanının yakın zamanda ortaya çıkması ve hem bu yaklaşan giriş için hem de Grand Theft Auto V için kaynak koduna sahip olduklarını iddia ettikleri, eğer doğruysa, sızdırılması durumunda oyunun bütünlüğü için yıkıcı etki yapabilir.

Bu ifadenin ikinci kısmı, Rockstar Games’in sızıntının kendisine karşı kendi tepkisini gösteriyor ve içeriğinin meşru olduğunu onaylıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, Grand Theft Auto Vı’nın mevcut gelişme durumuyla ilgili hiçbir şey olmayacak veya değişmeyecek gibi görünüyor. Bu nedenle, oyuncular serideki bu yeni girişin gelecekte bir noktada daha önce sunulmasını bekleyebilmelidir.

Yıllarca süren spekülasyonlardan sonra GTA 6, 4 Şubat 2022’de Rockstar Games tarafından resmen onaylandı. Oyun sadece seri için değil, bir bütün olarak oyun ve eğlence için de yeni bir kriter olacak. GTA 6’nın çıkış tarihine gelince, bazı analistler bunun Take-Two’nun 2023 mali yılında (Nisan 2023 – Mart 2024) gerçekleşebileceğini tahmin etmişti.

Öte yandan, sızdıran Tom Henderson geçen yıl oyunun 2025’in sonlarına kadar bir çıkış tarihini hedefleyebileceğini söyledi. Oyunun hangi tarihte yayınlanabileceğine bakılmaksızın, yaklaşmakta olan bu Rockstar oyunuyla ilgili daha fazla haber ortaya çıktıkça duymadikbiz ekibi olarak sizi haberdar edeceğiz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir