GTA 6 Hacker/Sızdıran İddiaya Göre Tutuklandı; Birden Fazla Kullanıcı Katılmış Olabilir

GTA 6 Hacker/Sızdıran İddiaya Göre Tutuklandı; Birden Fazla Kullanıcı Katılmış Olabilir

GTA 6 sonunda gerçek olacak ve bunu hepimiz biliyoruz. Ancak, oyun henüz resmi bir fragman bile almadı. Ancak bu, insanların bir sonraki büyük Rockstar oyununun oyun videolarını veya unsurlarını herkesin görmesi için internete sızdırmasını engellemedi . Aslında araştırılması gereken bir söylenti olduğu bu sızıntılarla ilgili.

Neyse ki kaynak kodu, son birkaç gün içinde meydana gelen sızıntılardan biri değildi. Yine de, ortaya çıkan ikincisi, hileciler sürüler halinde gelebilir ve Rockstar’ın uygulayabileceği tüm önleyici tedbirleri atlayabilir, potansiyel olarak çevrimiçi mahvedebilir (GTA 6’nın çevrimiçi oyunla birlikte gönderildiği güvenli varsayımı altında).

Sızıntılara gelince, Rockstar bu sızıntılar hakkında bir açıklama yayınladı ve SteamDB’ye giderseniz, Rockstar’ın o zamandan beri Grand Theft Auto V dahil olmak üzere bazı oyunlarında bazı güvenlik güncellemeleri yaptığını görebilirsiniz. Rockstar bu olabilir. sorunu izole etmek için adımlar attıklarını söyledikleri zaman kastedildi.

Söz konusu hacker? Her şeyi sızdırmaya başlayan kişi mi? Peki, bununla ilgili bilgimiz var. Dün akşam bir tutuklama yapıldı ve bu kişinin İngiltere’deki Oxfordshire’dan olduğu belirlendi.

BBC başlangıçta bunu bildirdi ve şu anda bilgisayar korsanı, en azından polisin söylediklerine göre gözaltında. Bir süre sonra, bilgisayar korsanının ( Twitter’da görüldüğü gibi) Telegram kanalları aracılığıyla tanıştığı bildirilen Lapsus$ grubunun bir parçası olduğu ortaya çıktı. Bu kişi, ne yazık ki, tek kişi olmayabilir.

GTA forumları, hesabı birden fazla kullanıcının kontrol ettiğini doğruladı. Forumlarda bu , yukarıdakiler de dahil olmak üzere GTA 6 sızıntısı hakkında çeşitli sonuçlar çıkarılarak bu gönderi aracılığıyla gösterilebilir. Ayrıca Matthew Keys, 17 yaşındaki şüpheli gözaltında tutulurken, soruşturmanın hala açık olduğunu ve önümüzdeki günlerde başka şüphelilerin tespit edilip tutuklanabileceğini doğruladı.

Bu hikaye şu anda hala geliştiriliyor, ancak onunla ilgili daha fazla bilgi yayınlandıkça güncellemeye devam edeceğiz. YouTube’daki LegacyKillaHD’ye özel bir teşekkürler, çünkü bugün bir video yayınlanmasaydı bu bilgilerin bir kısmı ortaya çıkmayacaktı.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir