Death loop, Xbox Serisi X'te Ps5'ten daha iyi

Death loop, Xbox Serisi X’de Ps5’ten daha iyi

Ps5’te bir yıllık konsol münhasırlığından sonra, Deathloop Xbox Series X / S’ye geldi, peki Microsoft’un sahip olduğu bu IP şirketin kendi konsollarında nasıl çalışıyor? Ign’den yapılan bir performans analizine göre, sıralarını bekleyen Xbox Series X sahipleri gerçekten oyunun üstün versiyonunu alıyorlar ve Xbox Series S bile iyi muamele gördü. Yaklaşık 15 dakikanız olması koşuluyla, analizin tamamını kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Deathloop’un hem PS5 hem de Xbox Series X sürümleri aynı görsel modları sunar – Performans (dinamik 4K, 60fps), Görsel Kalite (dinamik 4K, 60fps), Işın İzleme (dinamik 4K, 30fps, ışın izleme) ve Ultra Performans (kilitli 1080p, 120fps ve VRR). Dinamik 4K modlarında, çözünürlük her iki sistemde de yaklaşık 1800p’ye düşebilir, ancak çok daha düşük olamaz. Ayrıca, PS5’TE Işın İzleme modunda düzgün bileme filtrelerinin uygulanmadığı ve dinamik görüntüsünün xsx’ten biraz daha bulanık görünmesine neden olan bir sorun da var. Bununla birlikte, genel olarak, görüntü kalitesi PS5 ve XSX’te büyük ölçüde aynıdır.

Peki performansa ne dersin? Işın İzleme ve Performans modları temel olarak bir eşleşmedir, hem PS5 hem de Xbox Series X, ilk modda 30 fps ve ikincisinde 60 fps sağlam bir performans sunar. Bununla birlikte, XSX, genellikle Ps5’in önüne 5 ila 15fps arasında çektiği Kalite Modunda avantaja sahiptir. Bu avantaj, Xbox Series X’in bazen 30 fps’ye kadar çıkabileceği 120 fps Ultra Performans modunda daha da büyüktür. Bununla birlikte, Xbox Series X her iki modda da mükemmel değil, Kalite Modunda yüksek 40’lara ve Ultra Performans modunda 100fps aralığına düşüyor.

Xbox Series S’ye gelince, haberler Microsoft’un daha az yetenekli konsolunu ihmal eden diğer birçok yeni sürümle karşılaştırıldığında canlandırıcı derecede iyi. S Serisi yalnızca Kalite ve Performans modlarını alır, ancak her ikisi de saniyede 60 kare hızında tutarlı bir şekilde çalışır ve Kalite yalnızca en fazla 1 veya 2 kare düşer.

Death loop artık PC, Xbox Serisi X / S ve Ps5’te mevcuttur.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir