Android 14 Çıkış Tarihi Sonunda Google Tarafından Belirtildi

Android 14 Çıkış Tarihi Sonunda Google Tarafından Belirtildi

Android 13’ün resmi olarak piyasaya çıkmasından bu yana sadece bir süre geçti ve Google şimdi Android Beta Programı sayfasındaki metni güncellemeye karar verdi . Şirket şimdi, Eylül 2022’den itibaren Üç Aylık Platform Bültenlerinin kullanıma sunulmasına nasıl devam edeceğinden bahsediyor. Bilmeyenler için bu güncellemeler, Android Beta Programı aracılığıyla desteklenen Pixel telefonlar için üç aylık özellik düşüşlerini test ediyor. Ancak işin ilginç yanı, Google’ın aslında Android 13 QPR döneminin ne zaman sona ereceğinden ve Android 14 beta’nın önünü açacağından söz etmiş olması.

Kararlı Android 13 Sonuçlandı, Google Sonunda Android 13 QPR ve Android 14 Beta için Hazırlanıyor

Google’ın Android beta sayfasında sıkça sorulanlar bölümünde yapılan değişikliklerde şunlar belirtiliyor.

oogle’ın daha önce Android 13 QPR’nin Haziran 2023’e kadar çalışacağını belirttiğini belirtmekte fayda var. Ancak bu sefer Google, zaman çizelgesini kısalttı ve şirketin şu anda iki Android beta programı çalıştırmamasını sağladı. Aynı zaman. Güncellenen metin, Google’ın Android 13 QPR’yi tamamlamasının ardından, ilk Android 14 beta sürümünün büyük olasılıkla Nisan 2023’te kullanıma sunulacağının yeterli bir göstergesidir.

Android 14 zamanlaması, bu yılın başlarında Nisan ayında piyasaya sürülen Android 13 beta sürümünün lansmanı ile aynı hizada ve Şubat ve Mart aylarında ortaya çıkmaya başlayan geliştirici önizleme yapılarının yerini alıyor. Bu nedenle, Google’ın aynı zaman çizelgesine bağlı kalacağını bir kez daha doğruladığını söylemek güvenlidir.

Şu anda Android 14 hakkında sağlam bir bilgiye sahip değiliz, ancak Android 13’ün Android 12’ye göre nasıl küçük bir yükseltme olduğunu düşünürsek, bir sonraki sürümün büyük bir sürüm olabileceğini söylemek yanlış olmaz. Daha fazlasını duydukça sizi haberdar edeceğiz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir